- Dispečerská centra
WWW.APEL.CZ


ISO 9001
ISO 14001

    Dispečerská centra     Informační panely     Další produkty

HARDWARE

Desky pro počítačem řízený panel
Moduly pro sériovou komunikaci
Desky pro přímé připojení technologických procesů


MODULY PRO SÉRIOVOU KOMUNIKACI

PSK ZÁKLADNÍ MODUL
SSK VÝSTUPNÍ MODULY
VSK VSTUPNÍ MODULY

PSK ZÁKLADNÍ MODUL
Komunikuje s okolím - např. s PC nebo s jiným programovatelným automatem sériovým kanálem. Kanál je galvanicky oddělený a může být nastaven jako RS 485, RS 422 nebo RS 232. Kanál je na modulu ukončen ve svorkách. Pro konfiguraci modulu a pro servisní účely je k dispozici druhý kanál RS 232, který je ukončen v konektoru CAN 9.
Moduly typu SSK a VSK připojeny k modulu PSK 10pólovým plochým kabelem, který slouží pro připojení vstupních i výstupních modulů.
Modul obsahuje 3 galvanicky oddělené vstupy, které jsou volně využitelné. Předpokládáno je však jejich použití pro zkoušku signalizačních prvků a snadnou realizaci funkcí poruchové signalizace (kvitování poruchy, odstavení houkačky).
Modul dále obsahuje 4 výstupy typu otevřený kolektor, z nichž 2 slouží pro spolupráci s řízeným stabilizátorem, 1 pro ovládání akustické návěsti a 1 pro externí signalizaci poruchy komunikace.
Modul je řízen mikroprocesorem typu 89C52; má 32 KB RAM, obvod RTC zálohovaný baterií a kontrolní obvod "watchdog". Konfigurace modulu je uchována v paměti EEPROM.
Modul lze doplnit přídavným blokem pro měření teploty a pro příjem časového normálu DCF nebo moduly pro zakázkové aplikace (řízení displeje, ovládání tiskárny …).
Modul je vybaven interní signalizací aktivity komunikačních signálů Rx a Tx, signalizací poruchy komunikace a signalizací práce v konfiguračním módu.
Modul má tlačítko RESET a tlačítko MODE, kterým se aktivuje konfigurační kanál modulu
nahoru
SSK VÝSTUPNÍ MODULY
Různé typy výstupních modulů této stavebnice zajišťují:
 • buzení jednobarevných signalizačních LED. Jeden modul obslouží 64 ks jednobarevných LED. Napájení LED je z řízeného stabilizátoru, proud je omezen vhodně volenými odpory. Výstupy nejsou galvanicky oddělené. Každá LED je připojitelná samostatně konektorem s roztečí 2,54 mm.
 • buzení dvoubarevných signalizačních LED. Jeden modul obslouží 32 těchto LED. Způsob buzení je shodný s moduly pro jednobarevné LED.
 • buzení sedmisegmentových zobrazovačů. Jeden modul obslouží až 8 cifer s desetinnými tečkami. Způsob buzení jeshodný s moduly pro LED.
 • spínání zátěže ke kladnému nebo zápornému pólu. Maximální napětí zátěží může být podle typu modulu až 60 V a max. proud zátěží až 0,5 A.
 • Jeden modul obslouží 16 zátěží. Výstupy nejsou galvanicky oddělené.
  nahoru
  VSK VSTUPNÍ MODULY
  Vstupní moduly stavebnice jsou určeny pro zpracování kontaktních vstupů. Vstupy jsou na svorkách a jsou galvanicky odděleny. Elektrická pevnost oddělení je 2,5 kV. Jeden modul je určen podle typu buď pro zpracování 8 nezávislých vstupů nebo 16 vstupů se společným vodičem. Vstupní napětí a polarita společného vodiče dále rozlišuje jednotlivé typy vstupních modulů. Vstupní napětí lze volit v řadě 5, 12, 24, 48, 60 a 110 V DC.
  nahoru

  NAPIŠTE NÁM
  POPTÁVKA
  KONTAKTY

  Sídlo:
  APEL s.r.o.
  Jiráskova 31
  506 01 Jičín

  Provozovna:
  a
  doručovací adresa:
  Textilní 1257
  506 01 Jičín

  tel.: 493 532 352
  e-mail: apel@apel.cz
  IČO 15055639

  AKTUALITY